7 ważnych powodów, dla których warto się szkolić

 

Przedsiębiorco, poznaj 7 ważnych powodów dla których warto się szkolić! Jak dzięki nim rozwinąć firmę?

Wielu przedsiębiorców chce mieć swoja firmę stabilną i bezpieczną.

Ale…. po pewnym czasie popadają w rutynę i nie starają się rozwijać pod żadnym kątem ani podnosić swoich kwalifikacji. O pracownikach już nie wspomnę. Gdy niespodziewanie otrzymują mniej zleceń, pracownicy zaczynają odchodzić, firma przestaje się rozwijać zaczynają się zastanawiać – co teraz, jak do tego doszło?

Odpowiedź jest prosta: bo się nie rozwijali. Jak nie rozwijali swoich kompetencji, to firma też się nie rozwijała. Żeby tego uniknąć trzeba cały czas się szkolić, brać udział w konferencjach, spotkaniach biznesowych. Dzięki nim cały czas powiększamy swoją wiedzę, rozwijamy swoje umiejętności i osiągamy coraz więcej. To wszystko procentuje w przyszłości.

 

1. Coraz efektywniej zarządzasz firmą, bo wiesz coraz więcej i jesteś coraz lepszy.

Swoją wiedzę wykorzystujesz w zarządzaniu firmą i zatrudnionymi w niej pracownikami. Szkolenia to aktualnie najlepszy sposób podnoszenia Twoich kwalifikacji w zarządzaniu. Dzięki szkoleniom zdobywasz i aktualizujesz swoja wiedzę.

 

2. Łatwiej porozumiewasz się ze współpracownikami i pracownikami.

Szkolenia to szansa na rozwój umiejętności interpersonalnych niezbędnych w pracy i w życiu osobistym.

 

3. Kończysz rozpoczęte projekty z zadowalającym Ciebie i Twoich Klientów rezultatem.

Od nowa zarządzasz projektami, zmieniasz podejście do zespołu. Nie raz pewnie było w Twojej firmie tak, że zacząłeś jakiś temat ale nie został skończony lub efekt był marny. Szkolenia i Twoja determinacja pomogą Ci „popychać sprawy do przodu”. Jak to się dzieje? Bo wiesz więcej. Czasem nawet nie wiesz, że nie wiesz. Po szkoleniu odkrywasz niektóre sprawy w swojej firmie od nowa.

 

4. Zaczynasz stawiać i realizować nowe cele.

Po zdobyciu wiedzy na dobrym szkoleniu przewartościowujesz to, co robiłeś dotychczas.

 

5. Szybciej wdrożysz dobre zmiany w Twojej firmie.

Dlaczego? Bo będziesz wiedział więcej. Nauczysz się jak zarządzać zmianą. Jak przekonać do niej pracowników. Znaczenie łatwiej i szybciej jest zacząć zdobywać wiedzę zaczynając od szkolenia. Możesz tą wiedzę użyć zaraz po wyjściu ze szkolenia, rozwijać ją i później doskonalić na bieżąco i dostosowywać do warunków w Twojej firmie.

 

6. Szybciej podejmiesz słuszne decyzje.

Szkolenia wyposażają w narzędzia potrzebne do pokonania trudności. Dzięki zdobytej wiedzy jesteś coraz bardziej pewny siebie. To właśnie ta pewność siebie sprawia, że szybciej podejmujesz decyzje.

 

7. Nawiązujesz nowe kontakty.

Na szkoleniach spotykasz ludzi, którzy mają podobne problemy i zainteresowania. Tak jak Ty większość z nich to przedsiębiorcy i menadżerowie. Możecie wymienić się swoimi doświadczeniami, wiedzą. W krótkiej rozmowie możesz im przedstawić swoja ofertę, to czym się zajmujesz. Nie unikaj takich spotkań i rozmów. Rozwijaj swój biznes na spotkaniach z ludźmi i na dobrych relacjach. Szkolenia, konferencje to dobra ku temu okazja.

 

Aby połączyć przyjemne z pożytecznym w imieniu Biura Rachunkowego 2+1 oraz Fundacji Akademia Przedsiębiorczości zapraszam serdecznie na seminarium Akademia Przedsiębiorczości Zadbaj o pieniądze w Twojej firmie. Więcej informacji o wydarzeniu: www.akademiaprzedsiebiorczosci.com

 
 
 
 
 
Masz jakieś pytania, spostrzeżenia?  Zostaw komentarz pod artykułem.

gb

Gabriela Brzezińska
Prezes Zarządu 2+1 Biura Rachunkowego
certyfikat księgowy nr 17674/2007

↓ Podziel się tym artykułem ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *